Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv aktualit

Příspěvky

REGIONFOTO 2017

2. 4. 2017

Dva roky utekly jako voda a přichází čas na další společnou prezentaci fotografů z ostravského, karvinského, frýdeckomísteckého a těšínského regionu. Fotoklub Havířov se opět ujímá role organizátora výstavy, která od letošního ročníku ponese nový název – REGIONFOTO. Již od listopadu loňského roku probíhají přípravy této akce a je již definitivně znám počet subjektů a vystavujících autorů. Své fotografie letos představí více než 80 fotografů z deseti fotoklubů a opět tedy půjde o významnou událost pro všechny zúčastněné. Rozsahem se tato výstava drží na špičce v kategorii společných projektů amatérských fotografů v naší zemi a trvající zájem autorů z našeho regionu je skvělou zprávou. Výstava proběhne opět ve Výstavní síni Viléma Wünscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově od 4. do 28. dubna 2017.

Kamil Übelauer, předseda Fotoklubu Havířov

regionfoto_2017_web_01.jpg

Hostem vernisáže bude Antonín Válek, ASČF

 

Setkání fotografů a velkovýstava na Novoměstské radnici v Praze

9. 2. 2017

vyska-784-pozvanka-radnice-2017-ii.jpg

 

mainbackground2.jpg

logonr.pngFotoklub Bohumín přijal pozvání fotoklubu PCW Praha k účasti na 4. setkání fotoklubů spojeného s velkovýstavou fotografií v prostorách věže Novoměstské radnice v Praze dne 4. března 2017. Mimo pořádajícího klubu PCW Praha budou vystavovat fotokluby P ART+, Balvan Jablonec nad Nisou, FAUNi, Fotoklub  Rokycany, F99 Ústí nad Labem a hosté jednotlivci. Předpokládáme výběr 20 kusů velkoformátových fotografií. Kdo z nás se vernisáže zúčastní, není zatím jasné, nicméně předseda klubu Ladislav Pekárek  a Ing. Karel Korbiel  si třídenní výlet do Prahy každopádně udělájí. Reportáže z minulého ročníku můžete vidět tady.

 

Pár fotografií z montáže společné výstavy bohumínských fotoklubů

6. 2. 2017

montal-2017-01.jpgOpravdu jen málo, a málo výmluvných... Prostě nebyl čas. Něco ze začátku a něco už z té závěrečné pohody, kdy už nás tam bylo do počtu ruky...

Foto: Josef Wagner, Karel Korbiel, Ladislav Pekárek

 

Hodnocení putovních map MO Český ráj 2016/2017 - 5.2.2017

5. 2. 2017

mapa-5-2-2017-11.jpgPo delší odmlce opět dorazil balík s fotografiemi 56. ročníku MO Český ráj – a hned obsahoval 40 fotek. Přišly mapy Sboru dobrovolných fotografů Desná a Fotoklubu Balvan z Jablonce nad Nisou. Tentokrát jsme se mohli sejít pouze tři, protože náš slavný lezec Pepe leze kdesi ve Španělsku s ještě slavnějším lezcem Adamem Ondrou.

Fotky byly na vysoké úrovni a tomu by mělo odpovídat i hodnocení v bodové stupnici 1 až 10. Je třeba si však uvědomit, že se jedná o soutěžení mezi třinácti fotokluby a hledají se mouchy, kterých by si jinak nikdo nevšimnul, a strhávají se za ně body. A navíc – náš klub už čtvrtý rok hodnotí, a už ví, jak je hodnocení nastaveno, a chtě-nechtě se mu musel přizpůsobit.

Nižší známky neznamenají, že jsou fotky špatné, ale znovu je třeba připomenout, že se jedná o soutěž. Ale někdy mi to připadá, jako soutěžení ve veřejných zakázkách – nesmyslné ceny a nesmyslné bodování…
 

 

Připravujeme společnou výstavu dvou bohumínských fotoklubů

25. 1. 2017

Po několikaleté existenci dvou fotoklubů došlo k dohodě o společné spolupráci, která bude zahájena společnou výstavou ve vestibulu kina K3 v Bohumíně. Vernisáž se uskuteční dne 7.února 2017 v 18.00 hodin. Více zde.

2017-02-07-vernisaz-a-vystava_01.jpg
pozvanka_01.jpg
 Pro zvětšení klikněte na miniatury.

 

Křest knihy "Digitální retrospektiva"

24. 12. 2016

Kniha pod názvem "Digitální retrospektiva" byla slavnostně pokřtěna v salonu Maryška v Bohumíně 15.prosince 2016. Pozvání na večer přijala rodina, přátelé a mnoho fotografů zvučných jmen. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem, kteří se na mé knize podíleli - zejména mé ženě Alence, společnosti Prosper Trading, a.s. za finanční příspěvek, MUDr. Vladimíru Bichlerovi a Mgr. Miroslavě Křenkové za textový doprovod ke knize, fotografovi Petru Piechoviczovi za můj portrét na obálku knihy a tiskárně Printo, spol. s.r.o. za profesionálně provevedený tisk knihy. V neposlední řadě děkuji předsedkyni bohumínského spolku Maryška Kamile Smigové za možnost uspořádat zde tento večer, opět Petru Piechoviczovi za profesionální fotoreportáž a Televiznímu informačnímu kanálu za videoreportáž.

 
Celý článek | Rubrika: Archiv aktualit | Fotografie: Křest knihy Ladislava Pekárka | Komentářů: 0

Pozvánka na křest fotografické publikace "DIGITÁLNÍ RETROSPEKTIVA"

26. 11. 2016

Dlouho plánovaná autorská fotografická publikace Ladislava Pekárka spatří světlo světa v prosinci letošního roku. Předmuva ke knize k nahlédnutí zde.

pozvanka-770_01.jpg

 

Film o fotografovi

25. 11. 2016

Tak pracuje náš kolega z Mapovéhookruhu Český ráj Jiří Bartoš.

 

Mapový okruh Český Ráj 2016/2017 zahájen

5. 11. 2016

Už čtvrtý rok se náš fotoklub zapojil do fotografické soutěže Mapový okruh Český ráj. Pevně věříme, že tentokrát loňské desáté místo neobhájíme.

03_josefwagner_geologicka_koniha_01.jpg

 

Jindřich Štreit na výstavě Poezie lesa a parku

30. 10. 2016

Fotograf prof.Jindřich Štreit navštívil výstavu Ladislava Pekárka v Dolní Lomné._nik1898n_01.jpg

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »