Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv aktualit

Příspěvky

Ladislav Pekárek bude vystavovat v Galerii Na Hradě v Hradci Králové

14. 11. 2017

Předseda našeho fotoklubu poprvé obeslal soutěž PREMIÉRA 2017, pořádánou Impulsem Hradec Králové a byl vybrán do výstavní kolekce. Vyhodnocení soutěže se uskuteční 25.listopadu 2017 a uvidíme, jak dopadnul dosud nikde nepublikovaný cyklus "Odvrácená tvář města" Reportáž z vernisáže uveřejníme ihned po návratu z Hradce.premiera-2017_01.jpg

 

Předseda Fotoskupiny Andromeda Antonín Kostka vystavuje v URSUS Dolní Lomná

9. 6. 2017

kostka-2017-10.jpgPředseda Fotoskupiny Andromeda z Brumova-Bylnic Antonín Kostka představuje své fotografie Karpat v Zážitkovém centru ORSUS v Dolní Lomné a já jsem si toto samozřejmě nemohl nechat ujít. Výstavu těchto klasických uměleckých černobílých fotografií všem vyznavačům fotografie vřele doporučuji.

 
Celý článek | Rubrika: Archiv aktualit | Komentářů: 0

První čevnové dny si fotografové z Bohumína užijí

15. 5. 2017

island_ova_web_art_01.jpgA je toho opravdu dost. Obdrželi jsme pozvání na vernisáž výstavy Kamila Übelauera z Fotoklubu Havířov pod názvem ISLAND, spojenou s komentovaným promítaním. Tato akce se bude konat 1.6.2017 v Domě kultury v Ostravě.
08-miroslav-pindak-ani.jpgHned druhý den 2.června odjíždíme do Brumova-Bylnic na dvoudenní konferenci, kde bude vyhodnocen 56. ročník Mapového okruhu Český ráj.
gps_26_web_01.jpgA když se z této akce vyspíme, čeká nás 5.června vernisáž výstavy havířovského fotografa Romana Dzika pod názvem "Dvojice a trojice" v Galerii po schodech v městské knihovně v Havířově.

 

 

Neúspěšnější fotokluby na REGIONFOTO vyhodnoceny

25. 4. 2017

V sobotu 22.4.2017 proběhlo vyhodnocení klubů na této velkovýstavě. Na třetím místě se umístil Fotoklub Zvonek z Dolního Žukova, druhou příčku obsadil ArtCollegium Frýdek-Místek a zvitězil Fotoklub Ostrava. Na snímku zástupci vítězných klubů při předání cen.

_nik2861.jpg

 

 

Ladislav Pekárek po půl roce opět fotografoval v pralese Mionší

13. 4. 2017

kniha-mionsi-n.jpgNávštěva pralesa byla tentokrát zcela náhodná, když jsem se v Lomné potkal s vynikajicími fotografy Mirkem Bichlerem a Romanem Burdou, spoluautory publikace "Prales Mionší". Doslova mne ukecali, ať jdu s něma, a jak to dopadlo se můžete podívat tady.

 

REGIONFOTO 2017

2. 4. 2017

Dva roky utekly jako voda a přichází čas na další společnou prezentaci fotografů z ostravského, karvinského, frýdeckomísteckého a těšínského regionu. Fotoklub Havířov se opět ujímá role organizátora výstavy, která od letošního ročníku ponese nový název – REGIONFOTO. Již od listopadu loňského roku probíhají přípravy této akce a je již definitivně znám počet subjektů a vystavujících autorů. Své fotografie letos představí více než 80 fotografů z deseti fotoklubů a opět tedy půjde o významnou událost pro všechny zúčastněné. Rozsahem se tato výstava drží na špičce v kategorii společných projektů amatérských fotografů v naší zemi a trvající zájem autorů z našeho regionu je skvělou zprávou. Výstava proběhne opět ve Výstavní síni Viléma Wünscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově od 4. do 28. dubna 2017.

Kamil Übelauer, předseda Fotoklubu Havířov

regionfoto_2017_web_01.jpg

Hostem vernisáže bude Antonín Válek, ASČF

 

Setkání fotografů a velkovýstava na Novoměstské radnici v Praze

9. 2. 2017

vyska-784-pozvanka-radnice-2017-ii.jpg

 

mainbackground2.jpg

logonr.pngFotoklub Bohumín přijal pozvání fotoklubu PCW Praha k účasti na 4. setkání fotoklubů spojeného s velkovýstavou fotografií v prostorách věže Novoměstské radnice v Praze dne 4. března 2017. Mimo pořádajícího klubu PCW Praha budou vystavovat fotokluby P ART+, Balvan Jablonec nad Nisou, FAUNi, Fotoklub  Rokycany, F99 Ústí nad Labem a hosté jednotlivci. Předpokládáme výběr 20 kusů velkoformátových fotografií. Kdo z nás se vernisáže zúčastní, není zatím jasné, nicméně předseda klubu Ladislav Pekárek  a Ing. Karel Korbiel  si třídenní výlet do Prahy každopádně udělájí. Reportáže z minulého ročníku můžete vidět tady.

 

Pár fotografií z montáže společné výstavy bohumínských fotoklubů

6. 2. 2017

montal-2017-01.jpgOpravdu jen málo, a málo výmluvných... Prostě nebyl čas. Něco ze začátku a něco už z té závěrečné pohody, kdy už nás tam bylo do počtu ruky...

Foto: Josef Wagner, Karel Korbiel, Ladislav Pekárek

 

Hodnocení putovních map MO Český ráj 2016/2017 - 5.2.2017

5. 2. 2017

mapa-5-2-2017-11.jpgPo delší odmlce opět dorazil balík s fotografiemi 56. ročníku MO Český ráj – a hned obsahoval 40 fotek. Přišly mapy Sboru dobrovolných fotografů Desná a Fotoklubu Balvan z Jablonce nad Nisou. Tentokrát jsme se mohli sejít pouze tři, protože náš slavný lezec Pepe leze kdesi ve Španělsku s ještě slavnějším lezcem Adamem Ondrou.

Fotky byly na vysoké úrovni a tomu by mělo odpovídat i hodnocení v bodové stupnici 1 až 10. Je třeba si však uvědomit, že se jedná o soutěžení mezi třinácti fotokluby a hledají se mouchy, kterých by si jinak nikdo nevšimnul, a strhávají se za ně body. A navíc – náš klub už čtvrtý rok hodnotí, a už ví, jak je hodnocení nastaveno, a chtě-nechtě se mu musel přizpůsobit.

Nižší známky neznamenají, že jsou fotky špatné, ale znovu je třeba připomenout, že se jedná o soutěž. Ale někdy mi to připadá, jako soutěžení ve veřejných zakázkách – nesmyslné ceny a nesmyslné bodování…
 

 

Připravujeme společnou výstavu dvou bohumínských fotoklubů

25. 1. 2017

Po několikaleté existenci dvou fotoklubů došlo k dohodě o společné spolupráci, která bude zahájena společnou výstavou ve vestibulu kina K3 v Bohumíně. Vernisáž se uskuteční dne 7.února 2017 v 18.00 hodin. Více zde.

2017-02-07-vernisaz-a-vystava_01.jpg
pozvanka_01.jpg
 Pro zvětšení klikněte na miniatury.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »