Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv aktualit

Příspěvky

Pátá Valná hromada Fotoklubu Bohumín

4. 1. 2018

5-vh-fkb-05.jpg13.1.2013 je datum, kdy oficiálně vznikla právnická osoba Fotoklub Bohumín, z.s. Pět let je sice krátká doba, ale někteří členové klubu se znali několik desetiletí, než vzniknul tento spolek.

Pátou valnou hromadu jsme spojili s hodnocením dvou map – Klubu moravských fotografů Brno a Fotoklubu FIT U3V Brno. Rozbalili jsme dva balíky opravdu hodnotných map, které se nám líbily. Přece je to jen však soutěž, a ty „vši“ se tam prostě hledají a body se za ně strhávají. Ale soutěž jednou skončí a my si opět řekneme, že jsme měli v rukou spoustu krásných fotek. A to nás všechny fotografy spojuje, a ne rozděluje…

 

Vánoční klubové posezení a hodnocení mapy

19. 12. 2017

mapa-freeland-17-02.jpgKlubové vánoční posezení spojené s bodováním mapy FREELANDU Brno se konalo v uvolněné atmosféře již tradičně v restauraci Rio Club v Bohumíně. K dobré náladě přispěl i sličný personál restaurace, který si na nás již zvyknul a vše skončilo společným fotografováním. Třešničkou na dortu pak přísun dvou dalších map, které nám kolem deváté večer osobně přinesla naše kamarádka Ivetka Mutinová z Fotoklubu Ostrava. Na to jsme však už psychickou sílu neměli…

 

Ladislav Pekárek bude vystavovat v Galerii Na Hradě v Hradci Králové

14. 11. 2017

Předseda našeho fotoklubu poprvé obeslal soutěž PREMIÉRA 2017, pořádánou Impulsem Hradec Králové a byl vybrán do výstavní kolekce. Vyhodnocení soutěže se uskuteční 25.listopadu 2017 a uvidíme, jak dopadnul dosud nikde nepublikovaný cyklus "Odvrácená tvář města" Reportáž z vernisáže uveřejníme ihned po návratu z Hradce.premiera-2017_01.jpg

 

Předseda Fotoskupiny Andromeda Antonín Kostka vystavuje v URSUS Dolní Lomná

9. 6. 2017

kostka-2017-10.jpgPředseda Fotoskupiny Andromeda z Brumova-Bylnic Antonín Kostka představuje své fotografie Karpat v Zážitkovém centru ORSUS v Dolní Lomné a já jsem si toto samozřejmě nemohl nechat ujít. Výstavu těchto klasických uměleckých černobílých fotografií všem vyznavačům fotografie vřele doporučuji.

 
Celý článek | Rubrika: Archiv aktualit | Komentářů: 0

První čevnové dny si fotografové z Bohumína užijí

15. 5. 2017

island_ova_web_art_01.jpgA je toho opravdu dost. Obdrželi jsme pozvání na vernisáž výstavy Kamila Übelauera z Fotoklubu Havířov pod názvem ISLAND, spojenou s komentovaným promítaním. Tato akce se bude konat 1.6.2017 v Domě kultury v Ostravě.
08-miroslav-pindak-ani.jpgHned druhý den 2.června odjíždíme do Brumova-Bylnic na dvoudenní konferenci, kde bude vyhodnocen 56. ročník Mapového okruhu Český ráj.
gps_26_web_01.jpgA když se z této akce vyspíme, čeká nás 5.června vernisáž výstavy havířovského fotografa Romana Dzika pod názvem "Dvojice a trojice" v Galerii po schodech v městské knihovně v Havířově.

 

 

Neúspěšnější fotokluby na REGIONFOTO vyhodnoceny

25. 4. 2017

V sobotu 22.4.2017 proběhlo vyhodnocení klubů na této velkovýstavě. Na třetím místě se umístil Fotoklub Zvonek z Dolního Žukova, druhou příčku obsadil ArtCollegium Frýdek-Místek a zvitězil Fotoklub Ostrava. Na snímku zástupci vítězných klubů při předání cen.

_nik2861.jpg

 

 

Ladislav Pekárek po půl roce opět fotografoval v pralese Mionší

13. 4. 2017

kniha-mionsi-n.jpgNávštěva pralesa byla tentokrát zcela náhodná, když jsem se v Lomné potkal s vynikajicími fotografy Mirkem Bichlerem a Romanem Burdou, spoluautory publikace "Prales Mionší". Doslova mne ukecali, ať jdu s něma, a jak to dopadlo se můžete podívat tady.

 

REGIONFOTO 2017

2. 4. 2017

Dva roky utekly jako voda a přichází čas na další společnou prezentaci fotografů z ostravského, karvinského, frýdeckomísteckého a těšínského regionu. Fotoklub Havířov se opět ujímá role organizátora výstavy, která od letošního ročníku ponese nový název – REGIONFOTO. Již od listopadu loňského roku probíhají přípravy této akce a je již definitivně znám počet subjektů a vystavujících autorů. Své fotografie letos představí více než 80 fotografů z deseti fotoklubů a opět tedy půjde o významnou událost pro všechny zúčastněné. Rozsahem se tato výstava drží na špičce v kategorii společných projektů amatérských fotografů v naší zemi a trvající zájem autorů z našeho regionu je skvělou zprávou. Výstava proběhne opět ve Výstavní síni Viléma Wünscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově od 4. do 28. dubna 2017.

Kamil Übelauer, předseda Fotoklubu Havířov

regionfoto_2017_web_01.jpg

Hostem vernisáže bude Antonín Válek, ASČF

 

Setkání fotografů a velkovýstava na Novoměstské radnici v Praze

9. 2. 2017

vyska-784-pozvanka-radnice-2017-ii.jpg

 

mainbackground2.jpg

logonr.pngFotoklub Bohumín přijal pozvání fotoklubu PCW Praha k účasti na 4. setkání fotoklubů spojeného s velkovýstavou fotografií v prostorách věže Novoměstské radnice v Praze dne 4. března 2017. Mimo pořádajícího klubu PCW Praha budou vystavovat fotokluby P ART+, Balvan Jablonec nad Nisou, FAUNi, Fotoklub  Rokycany, F99 Ústí nad Labem a hosté jednotlivci. Předpokládáme výběr 20 kusů velkoformátových fotografií. Kdo z nás se vernisáže zúčastní, není zatím jasné, nicméně předseda klubu Ladislav Pekárek  a Ing. Karel Korbiel  si třídenní výlet do Prahy každopádně udělájí. Reportáže z minulého ročníku můžete vidět tady.

 

Pár fotografií z montáže společné výstavy bohumínských fotoklubů

6. 2. 2017

montal-2017-01.jpgOpravdu jen málo, a málo výmluvných... Prostě nebyl čas. Něco ze začátku a něco už z té závěrečné pohody, kdy už nás tam bylo do počtu ruky...

Foto: Josef Wagner, Karel Korbiel, Ladislav Pekárek

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »