Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavy

Příspěvky

Výstava z putování po místech slavných mayovek počtvrté

15. 11. 2021

Již čtvrtou výstavou se vracíme do šedesátých let minulého století, kdy byly natáčeny nesmrtelné filmy o Vinnetuovi a Old Shatterhandovi a Ladislav Pekárek se vydal se svým fotoaparátem na ty nejkrásnější místa natáčení. Dernisáž výstavy spojená s besedou, promítaáním a prohlídkou knih autora se uskuteční (pokud to pandemická situace dovolí) 28. prosince 2021 v prostorách knihovny v Ostravě - Michálkovicích.

po-stopach-vinnetoua.jpg

 

41. soutěž a výstava amatérské fotografie Svitavy 2021

23. 5. 2021

image4_01.jpgLadislav Pekárek u panelu se souborem svých fotografií pod názvem "Přes dálnici".

 

2. repríza výstavy Po stopách Vinnetoua a Old Shatterhanda na fotografiích Ivety Mutinové

26. 9. 2020

Po Novém Jičíne a Havířově se výstava z míst natáčení slavných májovek přestěhovala do Bohumína. Autoru výstavy Ladislavu Pekárkovi připravil Salon Maryška mnoho překvapení - indiánský tanec, indiánské kroje, kalumety, zbraně...

 

Vernisáž FKB v rodném Bohumíně

11. 6. 2020

Vernisáž v době koronavirové - žádné občestvení, žádná křesla, prázdný prostor - a pak za zdí v restauraci vše v pohodě...tak nám to naší "odborníci" ve vládě připravili...
Omluvte sníženou kvalitu zvuku projevu a hudebního vystoupení - to jsme nezvládli. Možná kvůli té prázdnotě...

 

Pozvánka na netradiční výstavu

4. 10. 2019

gps_40_def_01.jpg

Reportáž z vernisáže a prezezentaci můžete vidět zde, rozhovor pro MF Dnes je zde.

 

Unikátní portréty legendárních československých horolezců

28. 9. 2019

plakat-rijen-19-gal--1-_01.jpg

Klikněte na obrázek pro zvětšení

Foto z vernisáže je zde

Výstava fotografií legendárních Československých horolezeckých fotografů Josefa Kývaly a Bohumila „Bogana“ Svatoše, které ilustrují společně s portréty Petra „Pepeho“ Piechowicz knihu „Navždy první“..

 
Celý článek | Rubrika: Výstavy | Fotografie: Navždy první

Pozvánka na výstavu

4. 8. 2019

Fotoklub Bohumín se opět zúčastní výstavy REGIONFOTO 2019 v Havířově

3. 4. 2019

Vernisáž se uskutečnila v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově dne 2.dubna 2019 v 18.00 hodin. Reportáž z  této akce můžete vidět zde.

regionfoto-2019---plakat_web.jpg

 
Celý článek | Rubrika: Výstavy | Fotografie: Regionfoto 2019

Unikátní podzemní svět v obrazech našeho člena Pepy Wagnera

13. 9. 2018

Do konce září mohou návštěvníci ve foyer kina K3 Bohumín zhlédnout fotografie jedné z nejpřísněji chráněných přírodních lokalit – jeskyně Emine Bojir Chasar na Krymském poloostrově.

Jen shodou přírodních jevů a procesů tady miliony let vznikal křehký unikátní svět plný sněhobílých krystalů aragonitu, tenkých často jako vlas, kamenných květů kalcitu, aragonitových jehlic, pokrývajících vše jako mráz zimní krajinu. Takové krystalové formy nebyly dosud objeveny na žádném jiném místě na zemi. Za svůj vývoj a existenci vděčí specifi ckému mikroklimatu této jeskyně. Aby se nenarušilo, jeskyně nebude nikdy zpřístupněna veřejnosti. S tím, co Emine Bojir Chasar ukrývá, se proto mohou zájemci seznámit pouze prostřednictvím fotografi í a fi lmů, exkluzivně pořízených Josefem Wagnerem, členem speleologického klubu Orcus Bohumín. Bohumínští speleologové jsou také jediní, kteří mohou v této jeskyni provádět výzkumné práce.

Text: Bohomínské městské noviny OKO
Video:Ladislav Pekárek

 

Vernisáž výstavy "Protiklady a souvislosti"

4. 6. 2018

Výstava "Protiklady a souvislosti" Ladislava Pekárka se přestěhovala do Návštevnického centra v Novém Jičíně. Autor děkuje paní Janouškové a IC města Nový Jičín za skvělou přípravu vernisáže a všem hostům za návštěvu a živý zájem o mé fotografie. Reportáž fotografovaly Alena Pekárková a Iveta Mutinová.

pozvanka-novy-jicin_01.jpg

Kliněte na pozvánku pro zvětšení

jicin-6-2018-08.jpg

Klikem na obrázek vstoupíte do reportáže z výstavy