Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavy

Příspěvky

Unikátní portréty legendárních československých horolezců

28. 9. 2019

plakat-rijen-19-gal--1-_01.jpg

Klikněte na obrázek pro zvětšení

Foto z vernisáže je zde

Výstava fotografií legendárních Československých horolezeckých fotografů Josefa Kývaly a Bohumila „Bogana“ Svatoše, které ilustrují společně s portréty Petra „Pepeho“ Piechowicz knihu „Navždy první“..

 
Celý článek | Rubrika: Výstavy | Fotografie: Navždy první

Pozvánka na výstavu

4. 8. 2019

Fotoklub Bohumín se opět zúčastní výstavy REGIONFOTO 2019 v Havířově

3. 4. 2019

Vernisáž se uskutečnila v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově dne 2.dubna 2019 v 18.00 hodin. Reportáž z  této akce můžete vidět zde.

regionfoto-2019---plakat_web.jpg

 
Celý článek | Rubrika: Výstavy | Fotografie: Regionfoto 2019

Unikátní podzemní svět v obrazech našeho člena Pepy Wagnera

13. 9. 2018

Do konce září mohou návštěvníci ve foyer kina K3 Bohumín zhlédnout fotografie jedné z nejpřísněji chráněných přírodních lokalit – jeskyně Emine Bojir Chasar na Krymském poloostrově.

Jen shodou přírodních jevů a procesů tady miliony let vznikal křehký unikátní svět plný sněhobílých krystalů aragonitu, tenkých často jako vlas, kamenných květů kalcitu, aragonitových jehlic, pokrývajících vše jako mráz zimní krajinu. Takové krystalové formy nebyly dosud objeveny na žádném jiném místě na zemi. Za svůj vývoj a existenci vděčí specifi ckému mikroklimatu této jeskyně. Aby se nenarušilo, jeskyně nebude nikdy zpřístupněna veřejnosti. S tím, co Emine Bojir Chasar ukrývá, se proto mohou zájemci seznámit pouze prostřednictvím fotografi í a fi lmů, exkluzivně pořízených Josefem Wagnerem, členem speleologického klubu Orcus Bohumín. Bohumínští speleologové jsou také jediní, kteří mohou v této jeskyni provádět výzkumné práce.

Text: Bohomínské městské noviny OKO
Video:Ladislav Pekárek

 

Vernisáž výstavy "Protiklady a souvislosti"

4. 6. 2018

Výstava "Protiklady a souvislosti" Ladislava Pekárka se přestěhovala do Návštevnického centra v Novém Jičíně. Autor děkuje paní Janouškové a IC města Nový Jičín za skvělou přípravu vernisáže a všem hostům za návštěvu a živý zájem o mé fotografie. Reportáž fotografovaly Alena Pekárková a Iveta Mutinová.

pozvanka-novy-jicin_01.jpg

Kliněte na pozvánku pro zvětšení

jicin-6-2018-08.jpg

Klikem na obrázek vstoupíte do reportáže z výstavy

 

Výstava pod názvem PATNÁCTERO Fotoklubu Havířov

4. 4. 2018

fkh-2018-25.jpgPo dvouleté periodě opět vystavuje Fotoklub Havířov s hosty ve Výstavní síni Viléma Wünscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově a my jsme samozřejmě byli u toho. Výstava potrvá do 27.4.2018.

 

Vernisáž výstavy Ladislava Pekárka "Protiklady a souvislosti" na fotografiích Ing.Karla Korbiela a Vlastimila Kanioka

16. 2. 2018

gps-2018---karel-027.jpgNádherný večer plný fotografií, krásné hudby, dobrého jídla a vína a skvělých přátel jsem si užil v pondělí 5.2.2018 v Galerii Po schodech v Havířově. Reportáž z této společenské události můžete shlédnout zde.
 

Ladislav Pekárek.

 

 

 

Petr Piechowicz nám připravil malý šok v podobě nečekané výstavy v Domě kultury města Ostravy

31. 1. 2018

ostrava-2018-08.jpg… a tuto skutečnost nám oznámil asi před čtyřmi dny, kdy na to nebyl nikdo připraven. Při pondělním hodnocení fotek Moravskoslezského mapového okruhu jsme to nějak rozkecali, šáhli do skříní a šuplíků a výstava bez vernisáže už visí ve foyeru Domu kultury města Ostravy…A Pepa Wagner, který je ve Vietnamu, ani neví, že vystavuje.

 

Vernisáž výstavy PREMIÉRA 2017 v Hradci Králové

16. 11. 2017

premiera-2017-hk-12.jpgSkvělé tvůrčí fotografie, profesionální výběr a instalace, nádherná výstavní síň, vysoká účast a hodnotný program – tak by se dala charakterizovat vernisáž 28. ročníku fotografické soutěže PREMIÉRA 2017. Zahájení této výstavy, jehož jsem se zúčastnil, proběhlo v Galerii Na Hradě v Hradci Králové 15. listopadu 2017. Slavnostní vyhodnocení a rozborový seminář proběhne v budově Královéhradeckého kraje v sobotu 25. listopadu. Moje maličkost je na této výstavě zastoupena čtyřmi snímky z cyklu „Odvrácená tvář města", který tvořím od roku 2013 a zde se jednalo skutečně o jejich výstavní premiéru. Reportáž z vernisáže můžete vidět zde.
 

Ladislav Pekárek
předseda Fotoklubu Bohumín

 

Josef Wagner opět vystavuje své jeskyně na Krymu

27. 9. 2017

Tentokrát v Návštěvnickém centru Nový Jičín a budou zde poprvé poblikovány nejnovější snímky s letošní expedice. Zahájení výstavy se konalo 3.října 2017 v 17.00 hodin. Výstava potrvá do konce října. Reportáž z vernisáže je zde.

plakat-jw._03.jpg
pepa-jicin-2017-13.jpg