Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv aktualit

Příspěvky

Klubová kolekce fotografií k 53. ročníku MO Český ráj připravena

29. 10. 2013

mapa-2013_05.jpgJak jsme již na našich stránkách informovali, byl v červnu tohoto roku náš fotoklub přijat jako další účastník do jednoho z nejstarších mapových okruhů v republice, a to do 53.ročníku MO Český ráj. K dnešnímu dni je klubová kolekce připravena a 29.10.1013 byla odeslána dle oběhového plánu Fotoklubu Sopotnice. Coby nováčci v této více, než půl roku trvající soutěži s napětím očekáváme, jak naše práce mezi ostatními zúčastněnými  fotokluby obstojí.

Dále zde přinášíme video záznam Fotoklubu Nová Paka z vyhlášení výsledků ročníku 2012/2013, jehož se zúčastnili i naši zástupci Jakub Kotas a Ladislav Pekárek.

 

Prezident republiky Miloš Zeman v Bohumíně, 2.10.2013

2. 10. 2013

Prezident Miloš Zeman zavítal v rámci své návštěvy Moravskoslezkého kraje do Bohumína. V rámci možností a svých schopností jsem pořídil z jeho návštěvy reportáž na Náměstí TGM v Bohumíně.
foto: Ladislav Pekárek
prezident-_01.jpg
 

 
Celý článek | Rubrika: Archiv aktualit | Komentářů: 0

Na pozvání Fotoklubu Zvonek z Českého Těšína se zástupce našeho fotoklubu zúčastnil vernisáže výstavy "Naše město, náš region"

21. 9. 2013

Na této výstavě se prezentují členové Fotoklubu Zvonek o.s. a polský fotoklub Ciesznski Towaryszrwo Fotograficzne. Výstava se koná v rámci akce „Poklady těšínské truhly“. Vystavené práce mne velmi příjemně překvapily a daly další impuls k mé tvorbě.  I když byla výstava instalována v docela malém prostoru, její design byl v rámci možností dokonalý. Následně se konala prezentace fotografií v blízké kavárně, nicméně projektorem předvedená prezentace za téměř denního světla nebyla to, co by návštěvník očekával. Tady doporučuji prezentaci na velkoplošné televizi – je to o něčem jiném, máme v této oblasti své zkušenosti. Děkujeme Fotoklubu Zvonek za pozvání a těšíme se na další výstavu – snad u nás v Bohumíně.

Ladislav Pekárek, předseda Fotoklubu Bohumín, o.s.

Krátká fotorepotáž z vernisáže je zde.
 

 

Fotoklub Bohumín se intenzivně připravuje na Mapový okruh Český ráj 2013/2014

28. 8. 2013

np_nahled.jpgV sobotu 1.června se zástupci našeho fotoklubu zúčastnili na pozvání Fotoklubu Nová Paka vyhlášení výsledků 52.ročníku mapového okruhu Český ráj 2012/2013. Zhlédli jsme zde mnoho zajímavých fotografií, zůčastnili jsme se poutavého programu a poznali nové fotografické nadšence. A co je pro nás nejdůležitější - třináct fotoklubů nás přijalo na základě naší předchozí komunikace a představení se v Nové Pace do nového ročníku tohoto druhého nejstaršího mapového okruhu v republice.
Mapový okruh vypukne od 1.11.2013 a my chystáme klubovou kolekci a s napětím očekáváme soutěžní maratón 280 fotografií.

 
Celý článek | Rubrika: Archiv aktualit | Komentářů: 0

Denisa Hradilová a Nikola Matoušková v Pivním baru na terase v Bohumíně

1. 8. 2013

Vernisáž dvou mladých fotografek Nikoly Matouškové a Denisy Hradilové proběhla 1.8.2013 v Pivním baru na terase v Bohumíně. Svědecctví o výborné atmosféře můžete vidět v reportáži Petra Piechowicze tady.

 

 

Denisa Hradilová vystavuje v Novém Jičíně

25. 6. 2013

cajovna-n.jpgNáš svět. Výstava fotografií Nikoly Matouškové, Davida Orsága a Denisy Hradilové, tří mladých studentů ostravské SŠ služeb a podnikání, obor fotograf.

ČAJOVNA ARCHA
Husova 2
Nový Jičín

výstava probíhá v celém červnu 2013

 

Denisa fotila vernisáž 1.klubové výstavy

7. 6. 2013

deniska.jpgNaše nová členka, mladá a nadějná studentka fotografie Deniska udělala reportáž z 1.klubové výstavy. A docela se jí to povedlo. Koukněte zde.

 

Bohumínští speologové v čele s Josefem Wagnerem vystavují v bohumínské knihovně

3. 6. 2013

Fotografie bohumínské speleologické organizace Orcus z jejich posledních dvou expedic v severním Norsku a na Krymském poloostrově. Výstava od 28.5. do 28.6.2013.

 

Pohled do výstavní síně naší první společné výstavy

8. 5. 2013

pohled_do_vystavni_sine.jpg

Více zde

.

 

Členové Fotoklubu Bohumín se zúčastnili vernisáže 5.výstavy regionálních fotoklubů v Havířově

1. 5. 2013

Členové o.s. Fotoklub Bohumín byli přítomni na vernisáži 5.výstavy regionálních fotoklubů v Havířově. I když nám z organizačních důvodu již nebyla umožněna účast v letošním ročníku, věříme že napřesrok se zde představíme svou tvorbou i my. Fotoreportáž z vernisáže můžete shlédnout zde.

 
Celý článek | Rubrika: Archiv aktualit | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »