MO Český ráj 2016/2017

mo-cr-2017-50_01.jpg

Vitěz - FOTOKLUB MKS NOVÁ PAKA

Fotografie Petra Piechowicze a Ladislava Pekárka ze závěrečné konfernce můžete vidět zde,

Ve dnech 2. a 3. června se naši zástupci Petr Piechowicz, Ladislav Pekárek a „nefotografující členka klubu“ Alenka Pekárková zúčastnili závěrečné konference 56. ročníku Mapového okruhu Český ráj 2016/2017.

Již jen příjezd do Brumova-Bylnic byl pro nás zážitek, kdy kromě nádherné přírody a krásného, čistého a upraveného města nás skvěle přivítal předseda KFA BRUMOV-BYLNICE Mgr. Miroslav Pinďák.

Následoval večer plný dobrého jídla, piva, slivovice, zázvorovice (tak jsme tento mok pojmenovali) a zejména setkání „postižených“ lidí – čili nás, fotografů.

V sobotu 3. 6. 2017 se pak konala závěrečná konference a vyhodnocení výsledků Mapového okruhu. Zcela zaslouženě zvítězil Fotoklub Nová Paka, který již několik posledních let atakuje vrchní příčky této soutěže, a vítězům blahopřejeme. Náš fotoklub se umístil na devátém místě ze třinácti zúčastněných, což asi není to, co bychom si přáli – ale smyslem celého projektu nejsou body, ale setkání přátel fotografie. A to je cílem všech mapových okruhů v celé republice. Konference byla pořadatelem KFA Brumov-Bylnice perfektně připravena a účastníci obdrželi nádherný kalendář a katalog soutěže. Rovněž doprovodný program ve formě putování po výstavách v lukrativních prostorách města byl velmi dobrý nápad.

Děkujeme tedy pořadateli za perfektní zvládnutí pořadatelství 56. ročníku a rádi budeme na něj vzpomínat. Zároveň však musíme s politováním oznámit, že účast Fotoklubu Bohumín byla v tomto ročníku poslední. Důvody tohoto kroku byly na členské schůzi klubu projednány a spočívají především v malém počtu členů klubu, jejich dalším jiným aktivitám a několikasetkilometrové vzdálenosti jiných klubů od nás, kdy účast na dvoudenních závěrečných konferencích je pro naše členy problematická. Rozhodli jsme se proto pokusit se o účast v Moravskoslezském mapovém okruhu, který je v našem regionu. Jak to vše dopadne, to ukáže čas…

Ladislav Pekárek
předseda Fotoklubu Bohumín

Zpět na hlavní stránku

Příspěvky

16. ročník Moravskoslezského mapového okruhu je za námi

27. 5. 2018

Naše první vystoupení v tomto okruhu bylo velmi úspěšné – obsadili jsme krásné 3. místo. V historii klubu je to nejlepší umístění, jakého jsme kdy v této velké fotografické soutěži dosáhli. K prvnímu místu blahopřejeme Klubu moravských fotografů Brno a zároveň jim děkujeme ke skvělé organizaci a blahopřejeme k 30. výročí vzniku. Výstava byla opravdu velkolepá. Fotografie Ing. Karla Korbiela a Ladislava Pekárkaz akce přinášíme zde.

mo-2017-8-karel-06_01.jpg

AKTUALIZOVÁNO 28.5.2018