Moravskoslezský mapový okruh 2017/2018

Příspěvky

16.ročník Moravskoslezského mapového okruhu zahájen

1. 11. 2017

Po čtyřletém působení v MO Český ráj přechází náš fotoklub do MO Moravskoslezského. Dnes jsme odeslali první mapu do Fotoklubu Beseda Otrokovice a zároveň jsme obdrželi první mapu Fotoklubu Ostrava. Na hodnocení, které má jiná pravidla, než v Českém ráji, si budeme muset zvyknout. Přinášíme zde jedinou ukázku naší mapy a jen prozradíme, že při výběru soutěžní kolekce jsme zvolili jinou strategii.fkb-12_01.jpg

Přípravy na 16.ročník Moravskoslezského mapového okruhu jsou v plném proudu

24. 10. 2017

mapa-2017-001.jpgV pondělí 23. 10. 2017 jsme se v klubu sešli, abychom vybrali fotografie na naši premiéru v Moravskoslezském mapovém okruhu 2017-2018. Soutěže se zúčastní všech pět členů klubu v rovnoměrném zastoupení. Vybíralo se patnáct ze dvaatřiceti fotek formou jednu si vyber sám – ostatní ti vybereme my. Zdali jsme měli při výběru šťastnou ruku, to se dozvíme na závěrečném vyhodnocení v Brně dne 26. května 2018.

Moravskoslezský mapový okruh

10. 6. 2017

vsetin-2017-01.jpgV sobotu 10. června 2017 se naši zástupci Ing. Karel Korbiel a Ladislav Pekárek na pozvání Fotoklubu Vsetín zúčastnili závěrečného vyhodnocení 15. ročníku Moravskoslezského mapového okruhu, kde jsme požádali o přijetí.

Opět jsme viděli důstojnou závěrečnou konferenci a po prezentaci našich třinácti velkoformátových a adjustovaných fotografií jsme byli do dalšího ročníku přijati. Zhlédli jsme rovněž výstavu vítězných fotografií, kde jsme konstatovali trend nástupu černobílé fotografie. Jak v tomto MO uspějeme, to ukáže čas.

Každopádně naše účast v MO Český ráj byla velmi přínosná a zajímává a zapíše se do kroniky fotoklubu. Získali jsme zde několik fotografických kamarádů, se kterýma se nehodláme rozejít.

Ladislav Pekárek, předseda Fotoklubu Bohumín.